Безбедност
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Циганско дивљање у Суботици

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Багреније

Багреније


Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.09.2013
Godina : 43

Циганско дивљање у Суботици  Empty
PočaljiNaslov: Циганско дивљање у Суботици    Циганско дивљање у Суботици  EmptyNed Sep 22, 2013 8:34 am

Двојица младића који су преживели тешко физичко злостављање у Суботици, када су их нападачи чак и прегазили аутомобилом, у стабилном су стању. Полиција наводи да је у питању разбојноштво што је за многе, а пре свега за родитеље повређених младића, неадекватна квалификација.

У Суботици се не стишава бура због три одвојена инцидента. За викенд, исти починиоци брутално су напали два младића и једну девојку. Младићи су преживели тешко физичко злостављање, током којег су их нападачи чак и прегазили аутомобилом, али је њихово стање сада стабилно.
Осамнаестогодишњи Алексеј Боговић и његов вршњак Валентин Селеза и даље са неверицом препричавају дешавања те ноћи између петка и суботе када су их у два одвојена инцидента напала два младића, како тврде, ромске националности.

Нападачи су били толико брутални да су их после дужег физичког малтретирања прегазили аутомобилом. Право је чудо да су остали живи јер су код обојице констатовани вишеструки преломи и тешке телесне повреде.

Алексеј Боговић каже да је буквално био прегажен. "Када сам се нашао под точковима, мислим да су кочнице стиснули, ја сам 15 секунди клизио заједно са точковима и они су додали гас и прешли преко мене. Када су схватили да су преко мене прешли онда су се још једном вратили у рикверц да би ми скинули торбицу и побегли", каже Алексеј.

"Кренули су према мени и ја не знам због чега наслонио сам ноге на ауто и они су дали гас, сломили су ми ноге на десет места", прича Валентин Селеза.

Повређене младиће у суботичкој болници посетили су градоначелник Суботице Модест Дулић и председница скупштине града Мариа Керн Шоља, осуђујући насилничко понашање. Они су апеловали на јавност да не доноси преурањене закључке везано за националну припадност два нападача.

"Треба водити рачуна да се не дају исхитрене изјаве, да се не генерализује јер криминогено понашање бахато и дрско нема национално обележје, нити идентитет", каже Дулић.

У саопштењу полиције се наводи да су ова два кривична дела окарактерисана као разбојноштво што је за многе, а пре свега за родитеље повређених младића, неадекватна квалификација јер су њихова деца, како кажу, буквално прегажена аутомобилом.

"Квалификације кривичног дела врши надлежни јавни тужилац и тако је и квалификовано и у овом случају, а полиција је ту као орган предкривичног поступка", каже Игор Велимировић, заменик начелника Одељења полиције у ПУ Суботица.

Ова два инцидента као и трећи у коме су, према полицијском саопштењу, исти починиоци од којих је један ухапшен док се за другим интензивно трага исте ноћи напали једну девојку која је задобила лаке телесне повреде, поново су отворили питање опште безбедности у Суботици.

Градоначелник истиче да су свесни да у Суботици нема довољан број полицајаца па ће од надлежног министра тражити да се њихов број повећа. Поједини грађани најављују формирање цивилних стража како би заштитили себе и своје породице.
Извор:РТС
Nazad na vrh Ići dole
Соларни редовник

Соларни редовник


Broj poruka : 18
Datum upisa : 22.09.2013

Циганско дивљање у Суботици  Empty
PočaljiNaslov: Re: Циганско дивљање у Суботици    Циганско дивљање у Суботици  EmptyNed Sep 22, 2013 9:03 am

Багреније ::

"Треба водити рачуна да се не дају исхитрене изјаве, да се не генерализује јер криминогено понашање бахато и дрско нема национално обележје, нити идентитет", каже Дулић.
Наравно да се може генерализовати и насилно и дрско понашање приписати циганској социјалној групацији. Јасно је да примитивистички менталитет код њих преовладава и да су као групација криминогени.

Са друге стране, да су Срби овако нешто урадили Циганима, онда би се "генерализовало" и онда би ово био злочин из мржње! Посредством механизма такозване позитивне дискриминације Циганима су пружена већа права него Србима. Ту може да постоји генерализација, је л' да?

Nazad na vrh Ići dole
 
Циганско дивљање у Суботици
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Безбедност :: Дискусије :: Друштво :: Вести-
Skoči na: