Безбедност
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Рад и проблем запошљавања

Ići dole 
+4
kalait
Благоје
Кристина :)
Багреније
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Самурај




Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.09.2013

Рад и проблем запошљавања - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Рад и проблем запошљавања   Рад и проблем запошљавања - Page 2 EmptyČet Sep 26, 2013 12:05 am

"Просветитељска" улога ту уопште не помаже.... Вратити човека у центар је могуће само под једним условом, а то је да човек жели да сам себе врати у центар. За оне којима је потребна потпора треба да постоји организација-заједница која ће сведочити о томе, истовремено и древна и савремена, а богами и футуристичка... Једном речју права традиционална заједница... Ту спада и рад као део приче. Једина ствар у којој бих се могао сложити са Марксом је да је рад створио човека, наравно не у оном вулгарно-материјалистичком смислу.... Уз добру законску подлогу, пољопривреда би могла да буде мотор покретач и у запошљавању... Ако модеран запад, где је тренутни тренд "органска" храна. жели исту зашто да му је не испоручимо? Чини ми се да је нереално тамо очекивати промену, можда код појединих држава, али у глобалу тешко.... На жалост, ми морамо бити свесни да ће ови и овакви закони тржишта владати у глобалном смислу још неко време, зато се требамо томе свакако прилагодити и искористити то "оружје" у нашу корист. Велики пример је свакако Кина, али и још неке друге земље, где унутра важе једни, а у спољној трговини потпуно други закони.
Nazad na vrh Ići dole
 
Рад и проблем запошљавања
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Пушење - проблем или не?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Безбедност :: Дискусије :: Друштво-
Skoči na: